Кордопуловата къща в Мелник, която е известна още като Цинцаровата къща, е построена през 1754. Тя е най-голямата възрожденска къща, която е запазена до днес. Построена е за производство, съхранение и търговия на вино и е принадлежала на богатата гръцка фамилия Кордопулос.
В къщата могат да се видят венециански стенописи, дърворезби и стъклописи, както и огромни бъчви за съхранение на мелнишко вино. Тя е разположена в източната част на Мелник.
В Кордопуловата къща е уредена експозиция на мелнишка изба, издълбана във вид на тунел в скалата. В избите могат да се поберат 300 тона вино, като най-голямата бъчва побира 12,5 тона. Коридорите са сравнително тесни и на места ниски. Избата разполага със специални канали и вентилационна система.
Къщата е на четири етажа, а два от тях са изградени от камък. Вътрешите стълбища са седем и свързват различните етажи и мансарди. В залата влиза светлина през 24-те прозорци, разположени в две редици. Една от редиците е от цветно венецианско стъкло, което пропуска меко светлината, падаща върху изрисуваните стени, дърворезби и долапи. Дървените етажи са покрити с пъстри черги. Покрай три стени има места предназначени за сядане под еркерните прозорци.
Исторически факти сочат, че последният прочут представител на фамилията е Манолис Кордопулос, който е завършил винопроизводство във Франция. Той модернизира отрасъла в Мелник.
В годините преди Първата световна война Манолис дава убежище на Яне Сандански в дома си. Убит е от напускащите града турци през 1912 г., в момента в който четата на Яне Сандански влиза в града.
Нов притежател на къщата става Агнеса, която е била или прислужница, или сестра на Кордопулос. Омъжва се за Георги Цинцара, но нямат наследници. По тази причина осиновяват племенника си Гавраил.
През 1974-1980 къщата е реставрирана. Днес тя е частен музей и се посещава от 30 000 туристи годишно. Къщата е част е от Стоте национални туристически обекта.